Gezi Blog'u
Site Slogan

Yurtdışına Gitmeden Önce Yanınızda Bulunması Gerekenler

YURTDIŞINA GİTMEDEN ÖNCE YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER VE İHTİYAÇLARINIZ

*Pasapor ve gideceğiniz ülke istiyorsa o ülkenin vizesi. *Gidiş-dönüş uçak biletiniz veye çıktısı. *Gideceğiniz ülkeden başka ülkeye gidecekseniz,aldığınız tren,otobüs biletlerinin çıktısı.

*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası.Gideceğiniz gün kadar(15 gün,1 ay,3 ay, 1 yıllık) *Nakit para,günlük 30€ dan hesaplayabilirsiniz.Fazla olsa daha iyi olur. *Yurtdışına çıkmadan önce alacağınız 15 TL pul.

**İLAÇLAR*Ağrı kesici,ishal,kabız ilacı,kas gevşetici,pişik kremi,soğuk algınlığına iyi gelen ilaçlar,böcek sinek kovucu,yara bandı.Birde kişisel kullandığınız ilaçlar astım, şeker tansiyon vb. yanınızda mutlaka bulunması gerekli.

**SEYAHAT ALET VE GEREÇLERİ *Asma kilit(bavul ,çantaları dolaba koyduktan sonra kilitlemek),Tırnak makası,çakı,çakmak,matara veya suluk(yutdışında su pahalı),ufak sırt çantası (Büyük sırt çantası veya bavulu kaldığınız otel -hostelda bırakıp,günlük ihtiyaçlarınızı yanınızda taşımak için ideal) . şarj aletleri,yedek piller.

**SAĞLIK VE KOZMETİK *Diş macunu ve fırçası,diş ipi. Deodorant,roll-on,parfüm.Hostelda veya ucuz yerlerde konaklayacaksanız ihtiyacınız kadar şampuan ve sabun. Mevsimine göre yazınsa güneş kremi.Güneş gözlüğü.

**KIYAFET *Yurtdışında kalacağınız süreye ve mevsime göre iç çamaşırınızı,tşört,gömlek, kazak,pantolon,çorap ihtiyacınıza göre gerekli adet kadar fazla ağırlık yapmayacak kadarı yanınıza almanızı tafsiye ederim.Ayakkabı ve terlik unutulmamalı.Ayakkabınız yeni olmasın,rahat ve hafif olanı terci ediniz.İki adet yeterli.Terlik ise sadece kaldığınız hostel ve hotellerde değilde dışarda,plajda da giyebileceğiniz terliklerden seçerseniz ayaklarınız rahat eder.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.